Світлий шлях: історія одного концтабору

Нагороди за книжковий переклад  2023 року:

Станіслав Асєєв — автор
Зеня Томпкінс, Ніна Муррей — перекладачі

Український науковий інститут Гарвардського університету — Видавництво

«На знак визнання цих особистих мемуарів, які не лише свідчать про порушення прав людини з боку Російської Федерації, а й викривають правду про існування неофіційних в’язниць, незаконне позбавлення волі, та тортури, які здійснювали окупанти у м. Донецьк».

Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж. Історія, написана Станіславом Асєєвим, шокує не лише своїм змістом: події, описані автором, відбуваються зовсім поряд — в підвалах окупованого Донецька у наші дні.

У книзі розповідається про особистий досвід журналіста Станіслава Асєєва у сучасному концтаборі під наглядом Федеральноï служби безпеки Російської Федерації (ФСБ). За два роки незаконного ув’язнення на заводі «Ізоляція» Асєєв та його співв’язні пережили жахливе психологічне та фізичне насильство, тортури, приниження, нескінченний страх і страждання. Це історія людини, яка вразлива перед свавіллям, насамперед, озброєних злочинців, історія виживання в місці, де більше не працюють механізми цивілізованого людства, і історія надії залишитися людиною в нелюдських умовах. Полон назавжди змінив погляд автора на життя, але не залишив його безпорадним чи переможеним.

Previous
Previous

Мондеґрін. Пісні про смерть і любов

Next
Next

Бабин Яр. Голосами