ЛЕСЯ ШИМКО (Голова журі)

Леся Шимко закінчила з відзнакою бакалаврську програму із в канадського конституційного права та радянської історії з подвійною додатковою спеціалізацію в економіці та славістиці при Коледжі Святого Михайла Торонтського університету й здобула ступінь Магістра політології при Торонтському університеті. 

Завдяки багаторічному досвіду роботи в медіях, неприбутковому секторі та сфері фінансових послуг, Леся Шимко володіє унікальною перспективою на різноманітні аспекти комунікацій. Її статті та публіцистичні дописи з міжнародної безпеки опубліковані «Глоб енд Мейл» (The Globe and Mail), «Амерікан спектейтор» (The American Spectator), «Маклейнз» (Maclean’s magazine) та українською щоденною газетою «День».

Леся Шимко була радником з медій першого посла України в Канаді, колишнього радянського дисидента, Левка Лук’яненка, підготувавши для нього в цій ролі кілька редакційних статей, зокрема редакційну статтю для «Глоб енд мейл»  у 1993 р. Призначена мерією Торонто до Ради Директорів Торонтської публічної бібліотеки (TPL), Леся була обрана головою Комітету з послуг, планування і капіталовкладень. Вона керувала двома міжнародними книжковими виставками в Палаті громад канадського парламенту в Оттаві та Національній парламентській бібліотеці України в Києві.

Леся Шимко очолювала кілька проектів з міжнародного розвитку, серед яких Канадсько-українська програма обміну журналістами Міжнародного фонду “Відродження” Мережі фондів Сороса.  Вона була Директором-засновником Канадсько-українського парламентського інформаційного центру при Національній парламентській бібліотеці України в Києві, створеного організацією Канадські приятелі України спільно з урядом Канади.

На запрошення уряду Канади Леся Шимко давала свідчення в Постійному комітеті Палати громад у закордонних справах і брала участь в створенні проекту історичного законопроекту, яким уряд Канади визнав геноцидом сталінський штучний голод в Україні 1932–1933 рр. Її внесок в цій царині був офіційно визнаний в Палаті громад в 2008 р. В 2010–2015 рр. Леся була членом делегації Прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера під час його трьох офіційних візитів в Україну. 

В якості директора відділу корпоративних комунікацій Фінансової групи «Будучність» (BCU Financial Group), Леся ініціювала створення, а пізніше стала генеральним директором (2012—2017 рр.) громадської телепрограми «ФорумТВ» (Forum TV), яка підтримується Фундацією «Будучність» і транслюється на всю Канаду на каналі «Роджерз-ОМНІ» (Rogers-OMNI).

Леся Шимко є головою та членом наглядової ради багатьох українсько-канадських неурядових організацій, серед яких Фонд підтримки України, Фундація «Будучність», Ліга українок Канади (LUCW), Ліга українських католицьких жінок Канади та Комітет українок Канади.  

Як представниця Дорадчого комітету Всеканадського інформаційно-просвітницького туру «Голодомор» (Holodomor National Awareness Tour) Канадсько-української фундації Леся Шимко очолила оргкомітет канадської прем’єри фільму «Голод до правди: Історія Реї Клейман» (2018) та редагувала французький переклад публікації Українського інституту національної пам’яті про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні «L’Holodomor: Génocide du Peuple Ukrainien» виданої з ініціативи та за фінансової підтримки Канадсько-української фундації в 2020 р. 

В 2014–2017 рр. Леся Шимко керувала проектом “Ангели-охоронці України” для реабілітації ветеранів російсько- української війни, який оперував в Україні під егідою Ліги українок Канади та в співробітництві з Трастовим фондом медичної реабілітації НАТО. Вона часто виступає на міжнародних конференціях, таких як Віртуальний форум НДО 65-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок чи Конференція Асоціації Нато “Відповідь на Кризу: Чи готова Канада? - Заворушення на Східному фланзі НАТО: Україна, Країни Балтії, Росія” (2017).

Леся Шимко нагороджена державними нагородами: Орденом “За заслуги” (2009, Україна), Ювілейною медаллю Королеви Єлизавети ІІ (2012, Канада), Почесною медаллю Міністерства оборони України (2017).

Next
Next

ФРЕНК СИСИН